ПрАТ "Нововолинська швейна фабрика"

Код за ЄДРПОУ: 13352962
Телефон: 03344-22762
e-mail: nvshveynaf@gmail.com
Юридична адреса: 45400, Волинська обл.,м,Нововолинськ,вул. Княгині Ольги ,буд. 60
 
Дата розміщення: 16.04.2015

Річний звіт за 2014 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); Пiдприємство було створено у 1964 роцi як швейний цех №4 Володимир-Волинської швейної фабрики. В 1992 роцi було утворено шляхом вiдокремлення Нововолинську державну швейну фабрику. Згiдно наказу №230 вiд 27 березня 1996 року РВ Фонду державного майна України у Волинськiй областi було приватизовано i утворено ВАТ "Нововолинська швейна фабрика". Пiдприємство виготовляло в основному сорочки для дiтей ясельного, дошкiльного, шкiльного вiку, сорочки чоловiчi, блузи i штани для жiнок, iнший одяг. З 1997 року освоєно новi види продукцiї. Пiдприємство виготовляло робочий одяг на замовлення СП "УКОН", ВАТ "Галант" м. Броди, Львiвської областi. З 1998 року пiдприємство виготовляє спецодяг з давальницької сировини фiрми "Маскот"/Данiя/. З 2008 року працює з фiрмою "Рофа" Нiмеччина по виготовленню робочого одягу. Загальними зборами акцiонерiв, якi вiдбулися 09.04.2011р. прийнято рiшення про змiну найменування акцiонерного товариства iз вiдкритого акцiонерного на публiчне акцiонерне товариство та затверджено Статут публiчного акцiонерного товариства у новiй редакцiї згiдно вимог чинного законодавства. На пiдставi чого 01.06.2011р.Виконавчим комiтетом Нововолинської мiської ради здiйснено державну реєстрацiю змiн до установчих документiв, номер запису 11991050012000224 та зареєстровано Статут товариства у новiй редакцiї. Загальними зборами акцiонерiв ПАТ "Нововолинська швейна фабрика" 23 березня 2013 року прийнято рiшення про внесення змiн до ст. 9 п 9.22 статуту товариства, вiдповiднi змiни були зареєстровано Реєстрацiйною службою Нововолинського мiського управлiння юстицiї Волинської областi 11.04.2013р. номер запису 11991050016000224.
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; До органiзацiйної структури ПАТ входять такi пiдроздiли: 1. Експериментальний цех. 2. Розкрiйний цех. 3. Швейний цех. Фiлiй, представництв та дочiрнiх пiдприємств товариство не має. Органiзацiйна структура в звiтному роцi не зазнала змiн.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; Середньооблiкова чисельнiсть штатних працiвникiв облiкового складу (осiб) - 142. Середня чисельнiсть позаштатних працiвникiв та сумiсникiв (осiб) - 0. Чисельнiсть працiвникiв, якi працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осiб) - 0. Фонд оплати працi - всього (тис. грн.) - 4327 Розмiр оплати працi у звiтному 2014 роцi проти аналогiчного перiоду 2013 року збiльшився на 747,7 тис.грн. Кадрової програми товариство немає.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Емiтент не належить до будь-яких об`єднань пiдприємств.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Емiтент не проводить спiльну дiяльнiсть з iншими органiзацiями,пiдприємствами,установами . Емiтент не має дочiрнiх пiдприємств, якi разом iз емiтентом становлять єдину групу суб'єктiв господарювання, пов'язаних мiж собою вiдносинами економiчної та/або органiзацiйної залежностi, тому вiдсутня iнформацiя щодо їх дiяльностi.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Будь-яких пропозицiй з боку третiх осiб щодо реорганiзацiї протягом звiтного перiоду емiтент не отримував.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Фiнансова звiтнiсть пiдприємства була пiдготовлена вiдповiдно до МСФЗ. Основнi засоби вiдображенi в облiку за первiсною вартiстю. Нарахування амортизацiї основних засобiв проводиться згiдно бухгалтерського облiку та Податкового кодексу України. Господарськi операцiї в бухгалтерському облiку вiдображаються шляхом записiв в реєстрах бухгалтерського облiку. Товариство вело бухгалтерський облiк згiдно з обраною облiковою полiтикою, принципи якої залишилися незмiнними протягом всього року. Облiкова полiтика, яка викоористовується на пiдприємствi протягом охопленого перевiркою перiоду, була незмiнною та вiдповiдає законодавчим i нормативним вимогам постановки бухгалтерського облiку. Вибрана полiтика достатньо висвiтлює форму облiку i методи оцiнки окремих статей звiтностi. Визнання i оцiнка активiв, зобовязань i капiталу в бухгалтерському облiку здiйснена вiдповiдно до вимог, встановлених Положеннями (статндартами) бухгалтерського облiку в Українi. Фiнансова звiтнiсть, яка складена пiдприємством, вiдповiдає вимогам, якi встановленi Положенням (стандартом) бухгалтерського облiку №1 . При складаннi фiнансової звiтностi товариство дотримується принципiв безперервностi дiяльностi пiдприємства, автономностi, повного висвiтлення, послiдовностi, iсторичної собiвартостi, нарахування та вiдповiдностi доходiв i витрат, нарахування, превалювання змiсту над формою, обачностi i принцип грошового вимiрника. Нематерiальнi активи включають право власностi на товарний знак, авторськi i сумiжнi права, та вiдображенi в облiку за первiсною вартiстю. Строки корисного використання права власностi на товарний знак та авторськi i сумiжнi права - 1 рiк. Амортизацiя нараховується прямолiнiйним методом. Знос виробничого корпусу - 37%, транспортних засобiв - 56%, швейного обладнання - 87%. Запаси включають сировину та матерiали, паливо, запаснi частини, незавершене виробництво, готову продукцiю, МШП на складi. 01 сiчня 2012 року є дата переходу Товариства на Мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi. З 01 сiчня 2012 року Товариство прийняло Мiжнародний стандарт фiнансової звiтностi (IFRS) 1 <Перше застосування Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi>. Перша фiнансова звiтнiсть Товариства складена станом на 31.12.2012.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Основнi види продукцiї - спецодяг: комбiнезони, напiвкомбiнiзони, штани, куртки, жилетки, шорти, халати.
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; 2010 рiк: - швейнi машини - 3,0 тис.грн; прилади - 1,0 тис.грн. Разом - 4,0 тис.грн. Протягом 2010 року вибуло: транспорт на суму 6,0 тис.грн. Протягом 2011 року придбано: будинки - 71,0 тис. грн; швейнi машини та обладнання - 151,0 тис.грн.; iнструменти, прилади - 5,0 тис.грн. Всього: 227 тис.грн. Протягом 2012 року придбано: швейнi машини та обладнання - 90 тис.грн.; транспорт - 206 тис. грн. вибуло: машини i обладнання - 18 тис. грн. транспортнi засоби - 37 тис.грн. Протягом 2013року придбано: швейнi машини на суму 5 тис.грн. Протягом 2013 вибуло: швейнi машини- 1 тис.грн; iнструменти, прилади - 1 тис.грн. Протягом 2014 року побудовано паливну - 187 тис.грн. придбано машин i обладнання на суму 19 тис.грн. вибуло : машини i обладнання - 19 тис.грн. iнсрументи - 3 тис.грн.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Протягом звiтного перiоду не укладались правочини, щодо яких є заiнтересованiсть.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; На пiдприємстi налiчуються такi основнi засоби: - 2-х поверхова будiвля; - гараж; - швейнi машини, обладнання - автомобiль; - iнструменти i прилади; - паливна.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; Iстотнi проблеми: - вiдсутнiсть обiгових коштiв; - сильний податковий тиск; - неврегульованiсть Законiв України; - низька платоспроможнiсть населення; - вiдсутнiсть квалiфiкованих швачок.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; У 2014 роцi товариством сплачено пеню - 317 грн.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Для оновлення технологiчного обладнання пiдписаний договiр № 01101998 - 1 вiд 18.08.1998 року, купiвлi-продажу обладнання з вiдстрочкою платежу. Придбано обладнання з 1998 по 2002 роки на суму 173149 євро. В 2003 роцi був пiдписаний контракт на придбання нового обладнання, за 2003-2004 рiк було придбано обладнання на суму 145493 євро. Придбане швейне обладнання оплачене повнiстю. Пiдприємство в звiтному 2013 роцi працювало зi своїми потенцiйними клiєнтами на договiрнiй основi. Всi укладенi договори у звiтному роцi виконанi, порушень термiнiв договiрної дисциплiни немає.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; З серпня 2008 року був пiдписаний контракт з фiрмою "Рофа" (Нiмеччина). Укладених, не виконаних договорiв пiдприємство не має.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Основним напрямком розвитку дiяльностi в короткостроковому майбутньому є збiльшення обсягiв виробництва продукцiї.Також напрямком розвитку дiяльностi є отримання прибутку вiд здiйснення пiдприємницької дiяльностi та використання його в iнтересах акцiонерiв Товариства,розширення ринку товарiв та послуг, розвиток виробництва, пiдвищення ефективностi використання матерiальних фiнансових та iнших ресурсiв на основi загальної дiяльностi та подiлу працi за умови дотримання iнтересiв його працiвникiв, дiлових партнерiв,держави та iнших заiнтересованих осiб. В середньо- та довгострокових планах розширення клiєнтської бази за рахунок охоплення сектору фiнансового посередництва, розширення клiєнтської бази за рахунок розширення ринкiв продажу.Заходами по зниженню комерцiйних ризикiв є: системне вивчення коньюнктури ринку; рацiональна цiнова полiтика; вдала реклама. Фiнансовi ризики можуть бути викликанi iнфляцiйними процесами, всеохоплюючою несплатою. Вони можуть бути зниженi шляхом створення системи фiнансового менеджменту на пiдприємствi, роботи iз споживачами на умавах передплати.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; З метою пiдвищення ефективностi господарської дiяльностi та змiцнення позицiї Емiтента на ринку, Емiтентом постiйно здiйснюється вивчення попиту та пропозицiй на ринку виробництва робочого одягу та реалiзацiї готової продукцiї. Такi дослiдження проводяться в осоновному шляхом взаємних переговорiв та з використанням мережi Iнтернет.
судові справи, за якими розглядаються позовні вимоги у розмірі на суму 10 або більше відсотків активів емітента або дочірнього підприємства станом на початок року, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства, або судові справи, стороною в яких виступають посадові особи емітента (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; Станом на 31 грудня звiтного року емiтент, його посадовi особи не виступають стороною в жоднiй з судових справ.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. Для покращення роботи товариства в 2015 роцi проведений змiстовний, досконалий i поглиблений аналiз роботи товариства за звiтний 2013 рiк. Товариство дотримується стандартiв дiлової поведiнки акцiонерiв та менеджерiв, а також забезпечує функцiонування системи монiторингу цих стандартiв, що дозволяє унеможливити отримання зазначеними особами додаткових доходiв за рахунок використання iнсайдерської iнформацiї, порушення обмежень щодо уникнення конфлiкту iнтересiв, та здiйснення iнших протиправних i неетичних дiй.